ANDRZEJ PRZYBYCIŃSKI, muzyk oboista; ur. 14 lipca 1974 r. w Warszawie. Ukończył studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie profesora Stanisława Malikowskiego i asystenta Tytusa Wojnowicza (1998).
Kształcił się ponadto przez rok na studiach podyplomowych również u prof. Malikowskiego.
Uczestniczył także w kursach prowadzonych przez wybitnych europejskich wirtuozów oboju, takich jak: profesor Ingo Goritzki (Niemcy) i Adam Halicki (Szwajcaria).
Andrzej Przybyciński jest laureatem ogólnopolskich konkursów muzycznych: III nagrody w Olsztynie (1992) i II nagrody w Dusznikach (1993).
Artysta koncertuje jako solista (ma na swym koncie występy pod batutą czołowych polskich dyrygentów, m.in.: Jerzego Salwarowskiego, Andrzeja Straszyńskiego, Janusza Przybylskiego, Tadeusza Wicherka, Piotra Wajraka, Bernarda Chmielarza) i kameralista (z towarzyszeniem pianistek: Anny Hajduk i Aleksandry Dallali), wykonując utwory wszystkich epok. Ma również w repertuarze muzykę filmową.
Chętnie występuje na terenie kraju w muzeach, kościołach, ośrodkach kultury i salach filharmonii.
Andrzej Przybyciński jako solista współpracował m.in. z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, w którym wykonywał muzykę do spektakli i dla którego dokonał nagrań.
Występował też często przed kamerami Warszawskiej Telewizji Kablowej Porion w programach popularyzujących muzykę poważną (1993-1994).
Od 1999 do 2006 roku był związany stałym angażem z Filharmonią Kaliską jako pierwszy oboista i rożkista.
Od 2006 do 2007 roku był pierwszym oboistą Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.
Ponadto współpracował jako pierwszy oboista:
– z Orkiestrą Kameralną „Warszawscy Wirtuozi” pod kierunkiem doc. Wojciecha Walaska,
– z Orkiestrą Warszawskiej Opery Kameralnej,
– z Wiosenną Orkiestrą Warszawskiej Jesieni pod kierunkiem Jerzego Maksymiuka/Jacka Kaspszyka,
– z Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej w Warszawie oraz
– z Królewską Orkiestrą Symfoniczną Przy Pałacu w Wilanowie pod dyrekcją Janusza Przybylskiego.
Zaś jako rożkista współpracował z Orkiestrą Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie.
Współpracował też przy realizacji festiwalu „Warszawska Jesień” z Polską Orkiestrą Radiową w Warszawie.
W 2001 roku ukazała się promocyjna solowa płyta Andrzeja Przybycińskiego, na której gra muzykę różnych epok, zarówno na oboju jak i na rożku angielskim.
Płytę tę prezentował Program 2 Polskiego Radia, Radio Klasyka FM, Radio Dla Ciebie (RDC) oraz Radio Maryja.
W 2002 roku Andrzej Przybyciński otrzymał z rąk prezydenta miasta Kalisza,
pana Zbigniewa Włodarka, wyróżnienie za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz za upowszechnianie i ochronę dziedzictwa kulturowego.
W ostatnich latach artysta miał okazję współpracować jako solista z orkiestrą Concerto Avenna pod kierunkiem Andrzeja Mysińskiego. Od kilku lat współpracuje również z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, występując w organizowanych przez instytut koncertach.
Andrzej Przybyciński chętnie występuje jako kameralista, grając w różnorodnych składach (duecie, triu, kwartecie, kwintecie) i współpracuje z wieloma muzykami, grającymi na różnych instrumentach.
GRZEGORZ KRÓLAK, muzyk klarnecista.
W latach 1985-1989 uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Oskara Kolberga w Warszawie (klasa skrzypiec i klarnetu).
Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie (1989-1995, klasa klarnetu).
Absolwent Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego (1991-1996), którą ukończył z wynikiem bardzo dobrym.
Lekcje gry na klarnecie pobierał m.in. u prof. Mariusza Głębockiego – pierwszego klarnecisty Orkiestry Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie.
Uczestniczył w konkursach zespołów Kameralnych i w nagraniach.
W 1994 roku wystąpił jako solista w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego (S-1) w Warszawie, biorąc udział w koncercie kompozytorskim Sławomira Czarneckiego.
BERNARD ŁASECKI, muzyk fagocista ur. w 1992 roku w Szczecinie. Edukację muzyczną rozpoczął na gitarze klasycznej u mgr Jana Gottschlinga w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. w Szczecinie. Następnie w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie podjął naukę gry na kontrabasie, aby po 2 latach zmienić specjalizację na fagot, pod kierunkiem mgr Lecha Olejnika.
Jako inspektor i pierwszy fagocista orkiestry szkolnej oraz Polsko-Niemieckiej Orkiestry Młodzieżowej „Pomerania”, koncertował w Polsce i Niemczech; w duecie fagotowym z rówieśnikiem Bartoszem Baranem propagował swój instrument na terenie miasta i województwa. Uczestniczył w konkursach, przesłuchaniach, warsztatach orkiestrowych i solowych. Swój talent kształcił na kursach u wybitnych fagocistów, takich jak: Dariusz Bator, Krzysztof Fiedukiewicz, Tomasz Gniatkowski, Krzysztof Kamiński, Tomasz Sosnowski, Tomasz Wesołowski.
Od 2011 roku jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem prof. Bogumiła Gadawskiego i ad. Artura Kasperka. Od tego czasu jest także koncertującym kontrafagocistą. Kształci się również w kierunku muzyki dawnej u st. wykł. Agaty Sapiechy.