6. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 25.05.2014

1. W przyszłą niedzielę (01.06) obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu przypada również Święto Dziękczynienia. W tym roku będzie ono połączone z ogólnopolskim dziękczynieniem za kanonizację papieża Jana Pawła II.

2. Dziś po Mszach św. kwestować będą przed naszym kościołem wolontariusze Fundacji Dom Ulgi w Cierpieniu im. O. Pio. Fundacja otacza stałą opieką osoby starsze, schorowane i ubogie. Dziś zbiera fundusze na opłacenie rehabilitacji osób po udarze mózgu, złamaniu stawu biodrowego, porażeniu mózgowym i w chorobie Parkinsona. Zabiegi te są jedyną szansą przywrócenia chociaż częściowej sprawności, nadziei i radości życia.
3. Wydarzenia kulturalne:

  • W dzisiejszą niedzielę (25.05) o godz. 12.00 w Tatrze Narodowym odbędzie się kolejny Ostry Dyżur Poetycki. Dochód ze spektaklu z honorowym udziałem aktorów dobrodziejów zasili Dom Chłopców w Częstochowie.
  • W przyszłą niedzielę (01.06) o godz. 18.00 zapraszamy na koncert Wiktorii Szubelak, jednej z najbardziej utalentowanych młodych polskich gitarzystek klasycznych.
  • Również w przyszłą niedzielę, z okazji Dnia Dziecka, po Mszy św. o godz. 13.00, zapraszamy na koncert dla dzieci – bajkę słowno-muzyczną. Na organach grać będzie Igor Stawierej, a bajkę opowie jego tata Zbigniew.


4. Grafik Mszy świętych na najbliższą niedzielę
(01.06):

10.30 – ks. Wiesław Niewęgłowski
13.00 – ks. Grzegorz Michalczyk
17.00 – ks. Grzegorz Michalczyk